Vítejte na stránkách vyjímečného pití ušlechtilého alkoholu
Eaux De Vie
COURVOISIER - obrázek

COURVOISIER - obrázek

Po kratší odmlce způsobenou kvůli přípravě na degustaci koňaku Prunier a armaňaku Lalanne se opět vracíme k prezentaci jednotlivých koňakových firem a tentokrát se jedná o světoznámou značku COURVOISIER , která patří mezi pět největších koňakových firem .

Počátkem devatenáctého století se sešel Emanuel Courvoisier s obchodníkem s vínem a lihovinami Louisem Galloisem , a vytvořili obchodní společnost obchodující s lihovinami , které se podařilo po krátké době zásobovat i císařský dvůr . V roce 1811 navštívil dokonce jejich sklepy v Bercy sám Napoleone Bonaparte , tím vznikl další významný obchod a to , že Courvoisier dodával koňak na Bonapartova válečná tažení . Jsou dochovány zprávy , že zásoby koňaku byli vezeny i na lodi HMS Northumberland , která vezla Napoleona do vyhnanství na Svatou Helenu . Tak se stal Courvoisier známý jeko Napoleon Brandy . Napoleonova siuleta se stala logem této firmy a můžeme se s ní setkat na všech láhví koňaku Courvoisier . Vroce 1835 synové zakladatele zvolili pro sídlo firmy městečko Jarnac a od roku 1869 se stali výhradními dodavateli na císařský trh pro Napoleona III , který jim udělil certifikát a patent na značku Courvoisier R .

V roce 1987 koupil firmu Lions Allied , který jí pak prodal v roce 1995 Pedru Domecqovi , tím pak vznikla známá firma ALLIED & DOMECQ , která v tu dobu čítala 300 zaměstnanců . A aby nebyl převodům konec , minulý rok byla firma prodána společnosti PERNOD RICARD , která již vlastní firmu Martell . Vinice nevlastní ale  má podepsané takzvané tříleté smlouvy s místními vinohradníky od kterých odkupuje víno , čerstvou pálenku a někdy i mladý koňak . V Chateauneuf vlastní dvě destilérie , které ale napokryjí výrobu . Proto má podepsané smlouvy s devíti palírnami tkzv. Bouilleurs De Profession . Pro uchování pálenky používají dřevo z Limousinského i Troncianského dubu . Čerstvá pálenka se nejdříve ukládá do nových sudů a po půl roce až roce se přelévá do starých sudů . Courvoisier nakoupí ročně až 2000 sudů . V Salignacu vlastní bednářství , které vyrábí sudy také pro severoamerický trh . Tomu všemu vládne zkušený sklepmistr pan Jean Marc Olivier , který zodpovídá za zrání a především míchání koňaku což je práce pro opravdového odborníka . Dále Courvoisier spolupracuje s výtvarníkem a dekoratérem Ertem , který vydal limitovanou edici koňaku Erte s osmi různými motivi s názvi : Réva - Sklizeň - Destilace - Zrání - Degustace - Duch koňaku - Anděl - Tajemná . Jsou to opravdové rarity , ručně malované karafy .

Kontakty: Palace Du Chateau 2

                    Jarnac - 16200

                       www.courvoisier.com

                    telefon 33 5 45 35 55 55

            e-mail: courvoisier@courvoisier.fr 

Produkce firmy COURVOISIER :

 V.S. - 4 - 8let

V.S.O.P. - 8 - 12 let

V.S.O.P. FCN - Fine Champagne

V.S.O.P. Exclusif

V.S.O.P. Milenium 2000

V.S.O.P. Natur

Napoleon - 15 - 20 let

X.O. Imperial

Extra Initiale

Erté Collection - editovaná série 12 000 karaf

Courvoisier Chateau Limoges - karafa z limousinského porcelánu

L´Esprit De Courvoisier

Succession J.S. - limitovaná edice pocházející z roku 1804

 Zakoupit můžete na těchto webových stránkách :

 

www.bestdrinks.cz
www.drinking.cz
www.drinks24.cz
www.excaliburcity.com/cz
www.flveknapoje.cz
www.gigapult.cz
www.brandy.cz
www.buy2buy.cz
www.marpoint.cz
www.milujivino.cz
www.napojevineta.cz
www.napojovyservis.cz
www.qanto.cz
www.torel.cz
www.tvin.cz

www.vino-velkoobchod.cz

Ceny jednotlivých nápojů od prodejců nebudeme uvádět ,

protože sortiment na každém tomto webovém obchodu je široký a

ceny nejsou stálé .

Račte si vybrat sami svůj oblýbený nápoj za co nejnižší cenu .

 

 

                

23.11.2009 17:55:23
bullis

Líbí se Vám tyto stránky

Ano (4019 | 27%)
Ano - mohou být lepší (3683 | 24%)
Nic moc (3730 | 25%)
Ne (3684 | 24%)
http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one