Vítejte na stránkách vyjímečného pití ušlechtilého alkoholu
Eaux De Vie

Tip měsíce

Rádi bychom Vás seznámili s jednotlivými koňakovými firmami , jejichž koňaky můžete ochutnat už i u nás v Čechách . Většinou je ale koupíte ve specializovaných prodejnách nebo přes internetový obchod . Váš Cognac Club zatím zaznamenal u nás v prodeji 46 koňakových firem , se kterými Vás seznámíme . Jelikož nechceme upřednostňovat velké nebo známé firmy , rozhodli jsme se tyto firmy prezentovat abecedně . Vždy jednou měsíčně Vás budeme seznamovat s výrobci koňaku , který si můžete i u nás můžete zakoupit a přesvědčit se na vlastní chuťové buňky , jaký vyjímečný nápoj dokáží tito mistři vyrobit . Poradíme Vám kde a za kolik vybraný koňak nejlépe pořídit .
DELAMAIN & Cie - obrázek

DELAMAIN & Cie - obrázek

Tento měsíc měla přijít na řadu značka Davidoff , jedná se ale o produkt firmy Hennessy , o této firmě budeme psát později . Značka Davidoff je marketingový tah firmy Hennessy . Proto pokračujeme dál a to značkou jedné z nejstarších rodinných koňakových firem DELAMAIN & Co .

James Delamain syn konstábla na dublinském hradě a roku 1759 začal obchodovat s koňakem a o tři roky později se stal partnerem svého tchána Issaca Ransona v jarnacké firmě , která vyvážela koňak do Nizozemí a Irska . Po francouzské revoluci se obnovil obchod s koňakem a James Delamain založil v roce 1815 s bratranci Roullety firmu " House of Roullet and Delamain " . Pod tímto názvem podnikali čtyři generace . Od roku 1920 zůstala rodina Delamainů jediným vlastníkem a tím vznikl nový název používaný do dnešní dob " Delamain & Co. . V dnešní době vede rodinný podnik Alain Brastard , syn po matce Delamainové spolu s Patrickem Peyrotem jehož babička byla Delemainová .  Firma nevlastní vinice , nedestilují , víno nekupují a nefermentrují . Jsou to " Negociantes " Nakupují 10 až 15 letý koňak , který nechávají dozrát a poté míchají a lahvují . Veškerá Eaux De Vie pochází z oblasti Grande Champagne " Premier Cru " . Nepoužívají nové sudy , používají sudy z limousinského i troincaiskéhou dubu minimálně šest let starého . Nepracují na základě smluv, po předběžných ochutnávkách raději objednávají u Bouilleurs de cru . Nechávají koňak zrát v plné síle a míchání se provádí také v plné síle . Např. koňak Pale & Dry jejchž nejmladší směs má stáří 25 let se míchá při 50 % alkoholu . Delemainův koňak vynká již odlišným způsobem ředění , kde na místo aby se ředil destilovanou vodou , přidává se namíchaný velmi starý koňak s destilovanou vodou , který se do koňaku postupně přidává po dobu 24 měsíců . Alain Brastard se domívá , že při normálním ředění naruší jemnost koňaku a jeho rovnováhu . Nepřidává ani cukr ani sirup´, jen občas karamel pro udržení stálosti barvy . Láhve určené pro koňak se před plněním proplachují koňakem aby po naplnění koňak neutrpěl .

Kontakty :  Rue  Jacques & Robert Delamain 7

                          Jarnac - 16200

            www.delamain-cognac.com

            delamain@delamain-cognac.com

           tel: 33 05 45 81 24

           fax: 33 05 45 81 70 87

Produkce firmy DELAMAIN & Co.:

X.O. - Pale & Dry - Grande Champagne - táří 15 - 25 let .

X.O. - Vesper - Grande Champagne - stáří 30 - 35 let .

Trés Venérable - Grande Champagne - stáří 50 let .

X.O. - Reservé

Trés Vieille - Grande Champagne

Reserve De La Famille - Grande Champagne - stáří 50 - 60 let .

Grande Champagne Millésimés vintage 1973

Voyage

Zakoupit můžete ne těchto webových stránkách :

www.topvino.cz :

Pale &Dry - 1 375 Kč.

Vesper - 1 995 Kč.

Millésmiés vintage X.O. 1973 - 3 995 Kč.

Trés Vénérable - 4 495 Kč.

Extra X.O. - 4 475 Kč.

Réserve De La Famille - 5 995 Kč.

www.kupmeto.cz :

Pale &Dry - 1 375 Kč.

Pale &Dry - 3 litry  ( houpačka ) - 7 500 Kč.

Vesper - 1 995 Kč.

 Millésmiés vintage X.O. 1973 - 3 995 Kč.

Trés Vénérable - 4 495 Kč.

Extra X.O. - 4 485 Kč.

Extra X.O. + sklo - 4 890 Kč.

Réserve De La Famille - 5 995 Kč.

Voyage - 72 000 Kč.

www.perfekt-vino.cz :

 Pale &Dry - 1 430 Kč.

Vesper - 1 999 Kč.

 Millésmiés vintage X.O. 1973 - 3 995 Kč.

Trés Vénérable - 4 499 Kč.

Extra X.O. - 4 499 Kč.

Extra X.O. + sklo - 4 900 Kč.

Réserve De La Famille - 5 995 Kč.

Voyage - 72 000 Kč.

COURVOISIER - obrázek

COURVOISIER - obrázek

Po kratší odmlce způsobenou kvůli přípravě na degustaci koňaku Prunier a armaňaku Lalanne se opět vracíme k prezentaci jednotlivých koňakových firem a tentokrát se jedná o světoznámou značku COURVOISIER , která patří mezi pět největších koňakových firem .

Počátkem devatenáctého století se sešel Emanuel Courvoisier s obchodníkem s vínem a lihovinami Louisem Galloisem , a vytvořili obchodní společnost obchodující s lihovinami , které se podařilo po krátké době zásobovat i císařský dvůr . V roce 1811 navštívil dokonce jejich sklepy v Bercy sám Napoleone Bonaparte , tím vznikl další významný obchod a to , že Courvoisier dodával koňak na Bonapartova válečná tažení . Jsou dochovány zprávy , že zásoby koňaku byli vezeny i na lodi HMS Northumberland , která vezla Napoleona do vyhnanství na Svatou Helenu . Tak se stal Courvoisier známý jeko Napoleon Brandy . Napoleonova siuleta se stala logem této firmy a můžeme se s ní setkat na všech láhví koňaku Courvoisier . Vroce 1835 synové zakladatele zvolili pro sídlo firmy městečko Jarnac a od roku 1869 se stali výhradními dodavateli na císařský trh pro Napoleona III , který jim udělil certifikát a patent na značku Courvoisier R .

V roce 1987 koupil firmu Lions Allied , který jí pak prodal v roce 1995 Pedru Domecqovi , tím pak vznikla známá firma ALLIED & DOMECQ , která v tu dobu čítala 300 zaměstnanců . A aby nebyl převodům konec , minulý rok byla firma prodána společnosti PERNOD RICARD , která již vlastní firmu Martell . Vinice nevlastní ale  má podepsané takzvané tříleté smlouvy s místními vinohradníky od kterých odkupuje víno , čerstvou pálenku a někdy i mladý koňak . V Chateauneuf vlastní dvě destilérie , které ale napokryjí výrobu . Proto má podepsané smlouvy s devíti palírnami tkzv. Bouilleurs De Profession . Pro uchování pálenky používají dřevo z Limousinského i Troncianského dubu . Čerstvá pálenka se nejdříve ukládá do nových sudů a po půl roce až roce se přelévá do starých sudů . Courvoisier nakoupí ročně až 2000 sudů . V Salignacu vlastní bednářství , které vyrábí sudy také pro severoamerický trh . Tomu všemu vládne zkušený sklepmistr pan Jean Marc Olivier , který zodpovídá za zrání a především míchání koňaku což je práce pro opravdového odborníka . Dále Courvoisier spolupracuje s výtvarníkem a dekoratérem Ertem , který vydal limitovanou edici koňaku Erte s osmi různými motivi s názvi : Réva - Sklizeň - Destilace - Zrání - Degustace - Duch koňaku - Anděl - Tajemná . Jsou to opravdové rarity , ručně malované karafy .

Kontakty: Palace Du Chateau 2

                    Jarnac - 16200

                       www.courvoisier.com

                    telefon 33 5 45 35 55 55

            e-mail: courvoisier@courvoisier.fr 

Produkce firmy COURVOISIER :

 V.S. - 4 - 8let

V.S.O.P. - 8 - 12 let

V.S.O.P. FCN - Fine Champagne

V.S.O.P. Exclusif

V.S.O.P. Milenium 2000

V.S.O.P. Natur

Napoleon - 15 - 20 let

X.O. Imperial

Extra Initiale

Erté Collection - editovaná série 12 000 karaf

Courvoisier Chateau Limoges - karafa z limousinského porcelánu

L´Esprit De Courvoisier

Succession J.S. - limitovaná edice pocházející z roku 1804

 Zakoupit můžete na těchto webových stránkách :

 

www.bestdrinks.cz
www.drinking.cz
www.drinks24.cz
www.excaliburcity.com/cz
www.flveknapoje.cz
www.gigapult.cz
www.brandy.cz
www.buy2buy.cz
www.marpoint.cz
www.milujivino.cz
www.napojevineta.cz
www.napojovyservis.cz
www.qanto.cz
www.torel.cz
www.tvin.cz

www.vino-velkoobchod.cz

Ceny jednotlivých nápojů od prodejců nebudeme uvádět ,

protože sortiment na každém tomto webovém obchodu je široký a

ceny nejsou stálé .

Račte si vybrat sami svůj oblýbený nápoj za co nejnižší cenu .

 

 

                

CAMUS - obrázek

CAMUS - obrázek

Další na řadě je světoznámá rodinná firma CAMUS . Je to jedna z pěti největších firem obchodující s tímto nápojem .  Rodinná firma  s 160 ti změstnanci exportuje 94 % své produce do více jak 140 zemí celého světa .

Firmu založil v roce 1863 Jean Baptiste Camus . Toto jméno rodinného podniku se dědí z generace na generaci a toto je již pátá generace , kterou vede potomek Jean Paul Camus . Ten tvrdí , že ženy se do tohoto odvětví výroby koňaku nehodí . Sám má dva syny , prvorozený Jean Baptiste přebírá učení výroby a míchání koňaků po otci a druhý Cyril se věnuje obchodu a marketingu . Ten říká , že na míchání koňaků nemá nos . Sám Jean Paul Camus říká " Vyrobit dobrý koňak je velmi jednoduché . Vše co potřebujete , je slavný pradědeček , dědeček a otec , kteří tomu věnovali celý život a koňak jménem Camus je na světě ." Dnes pohých 8 % vinic pokryje požadavky pro výrobu koňaku , zbytek vína kupuje Camus od soukromých vinařů s kterými má letité smlouvy . 1482 ha. vinic ležící v Chateau ď Uffaut v Grande Champagne se ještě sklízí ručně . Ručně se také sklízí réva z vinic o rozloze 19,8 ha. okolo sídla rodiny Camusů v Chateau ď Plesis v samém srdci Bordories . Ručně sklízená réva je určená pro výrobu starých a vzácných koňaků . K zrání čerstvé pálenky se používají sudy z limousinského i troncaiského dubu , pokaždé se používají nové sudy . Produkci Camus také tvoří značky Pionneau a Camus Ile De Ré z ostrova Ile De Ré nedaleko pevniny a města Royan . Dále speciální a výroční limitované edice jako např. knihy , vejce , golfové míčky atd. Camus se snaží svou produkci prezentovat ve speciálních obchodech , vinotékách a ve free shopech . Snaží se vyhnout prodeji v hypermarketech .

Kontakty : Camus - 29 Rue Marguerite de Navarre

                                 Cognac - 161 01

                                  www.camus.fr

                         e mail : camus@camus.fr

                         telefon : 33 5 42 32 28 28

Produkce firmy CAMUS :

V.S. - stáří 3 - 7 let

V.S.O.P. - stáří 7 - 12 let

Napoléon Extra Old

X.O. Elegance - stáří 25 - 30 let

X.O. Bordories - stáří 25 - 30 let

Extra Ordinare

Jubilee

Josephine

Michael Camus Royale

Tradition

Baccarat Standart

Speciale Réserve

Cuvée Spéciale

Sélection De La Maison

Camus Ile De Ré V.S.O.P.

           Ilé De Ré Double

           Ile De Ré X.O.

Camus Pionneau

Camus Vintage 1962 - 1989

Zakoupit můžete na těchto webových stránkách :

www.bestdrinks.cz
www.drinking.cz
www.drinks24.cz
www.excaliburcity.com/cz
www.flveknapoje.cz
www.gigapult.cz
www.global-wines.cz
www.joy.cz
www.marpoint.cz
www.milujivino.cz
www.napojevineta.cz
www.napojovyservis.cz
www.qanto.cz
www.torel.cz
www.tvin.cz

www.vino-velkoobchod.cz

Ceny jednotlivých nápojů od prodejců nebudu uvádět ,

protože sortiment na každém tomto webovém obchodu je široký a

ceny nejsou stálé .

Račte si vybrat sami svůj oblýbený nápoj za co nejnižší cenu .

 

   

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

LOUIS BOURON - obrázek

LOUIS BOURON - obrázek

Další na řadě je značka u nás méně známá LOUIS BOURON . V prodeji je pouze ve webovém obchodě na internetu . www.konaky-a-vinamyeshop.cz . Zato však vyhledávána znalci a labužníky , vyhledávající kvalitní a ušlechtilé destiláty .

Založení značky Louis Bouron se datuje rokem 1832 v rodiném sídle Chateau De La Grande , které bylo postaveno již v patnáctém století . Toto sídlo je vzdáleno asi třicet kilometrů severozápadně od města Cognac . Obklopují ho vinice , které jsou rozprostřeny na třech hlavních " CRUS " a to Petit Champagne , Bordories a Fins Bois . Tento starý rod , kerý pěstuje révu na lahodný koňak již pátou generaci , vlastní vinice v Deau , Sevres a Dordogne . Produkuje vinnou révu jednoduchou ale odolnou odrůdy Ugni Blanc a St. Emillion určenou k výrobě těch nejlepších koňaků . Díky tomu je výsledek kombinace poddajnosti a ohebnosti z Fins Bois , fialkové vůně a chuti z Bordories a květinové a ovocné příchuti z Petit Champagne . Na dvacet vysoce kvalifikovaných vinařů denně obdělává vinice aby dostali vysokou kvalitu vína a připravili révu ke sklizni . Vše je kontrolováno paní Monique Parias , vnučkou Louise Bourona , která využívá filosofie , alchymie koňaku zpočívá v pěti stupních : Kultůra révy , vinobraní , " vinifiction " destilace , stárnutí a míchání . Toto a poloha a rozmanitost tří " CRUS " zajistí rozmanitost všehc chutí , které jsou zapotřebí k výrobě tohoto skvělého moku .

Kontakty : Louis Bouron - S.A. Chateau De La Grande B.P.

 Saint Jean D' Angely 17416

 www.cognac-louisbouron.com  

 e-mail : infos@cognac-louisbouron.com 

telefon : + 33 5 46 32 00 12    

Produkce firmy Louis Bouron :      

V.S. -  7 let

Prestige

V.S.O.P. - 15 let

Blason D' Or

Napoleon - 20 let

Grande Réserve - 30 let

Trés Vieille Réserve - 40 let

X.O. - 50 let

Héritage - směs pálenek z roku 1906 , číslovaná edice

Sublime

Pineau Blanc - 6 let

Pineau Rosé - 6 let

Pineau Trés Vieux - 20 let

Zakuopit můžete na těchto webových stránkách :

www.konaky-a-vinamyshop.cz :

V.S.O.P. - 7 let - 931 Kč

Napoleon - 20 let - 1 141 Kč

Grande Réserve - 30 let - 1 245 Kč

Trés Vieille Réserve - 40 let - 1 477 Kč

X.O. - 50 let - 1 575 Kč

X.O. Carafe - 50 let - 1 757 Kč

Heritage - r. 1906 - 4 977 Kč

Pineau Blanc - 6 let - 537 Kč

Pineau Rosé - 6 let - 596 Kč

Pineau Trés Vieux - 20 let - 669 Kč

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                  

DANIEL BOUJU - obrázek

DANIEL BOUJU - obrázek

Pro tento měsíc jsme pro Vás připravili malou rodinou firmu DANIEL BOUJU , která byla založena roku 1805 v Saint Preuil v samém srdci Grande Champagne , kde sídlí zde již osmá generace . Destilují čerstvý vinný mošt klasickou charentskou metodou dvojího pálení v šestnácti hektolitrových měděných kotlech zavných " ALAMBIC ". čerstvá pálenka zvaná " EAU DE VIE " se poté ukládá do sudů výhradně z Limousinského dubu , ve kterých přetrvává mnoho let . Bohužel více informací o této malé rodinné firmě nemáme ani u nás není moc známá ale její produkce je široká a i u nás se ve dvou obchodech dá pořídit široké spektrum jijich nabídky  .

Kontakty : Daniel Bouju  - Route de Bouteville  - Saint Preuil  - 16130  www.cognacnet.com/danielbouju.htm

                                             

Produkce firmyDaniel Bouju  :

Daniel Bouju Sélection Spéciale - 5 let

Daniel Bouju Carafe No 5 - 5 let

Daniel Bouju V.S.O.P.Réserve - 10 let

Daniel Bouju V.S.O.P.Carafon - 10 let

Daniel Bouju V.S.O.P.Gurmet - 10 let

Daniel Bouju Napoleon - 15 let

Daniel Bouju X.O. Empereur - 25 let

Daniel Buouju X.O. Carafe Audry - 25 let

Daniel Buouju X.O. Carafe Prince - 25 let

Daniel Buouju X.O. Carafe Daniel Bouju - 25 let

Daniel Buouju X.O. Carafe No. 27 - 25 let

Daniel Bouju Extra - 35 let

Daniel Bouju Divinessence Carafe Lux - 35 let

Daniel Bouju Trés Vieux  - 40 let

Daniel Bouju Réserve familiale - 80 let

Daniel Bouju Royal 60 % alk. nefiltrovaný koňak

D.B.Cofret Découvert I . (3x0,2 L.) Sélection - V.S.O.P. - Napoleon

D.B.Cofret Découvert II. (3x0,2 L.) X.O. - Extra - Royal

D.B. dárková sada (12x0,5 L.)

D.B. Dagustation sada (4x0,5 L.) + sklenky

Zakoupit můžete na těchto webových stránkách :

http://finerarewine.cz

Daniel Bouju V.S.O.P. Réserve - 10 let - Grande Champagne - 745 Kč.

Daniel Bouju X.O. Empereur - 25 let - Grande Champagne - 1 278 Kč.

 www.marlotdor.cz

Daniel Bouju Pineau - 7 let - 778 Kč.

Daniel Bouju Pineau Vieux - 15 let - 1 277 Kč.

Daniel Bouju Sélection Spéciale - 5 let - Grande Champagne - 874 Kč.

Daniel Bouju Carafe No 5 - 5 let - Grande Champagne - 2 068 Kč.

Daniel Bouju V.S.O.P.Réserve - 10 let- Grande Champagne - 1 130 Kč.

Daniel Bouju V.S.O.P.Carafon - 10 let- Grande Champagne - 1 790 Kč.

Daniel Bouju V.S.O.P.Gurmet - 10 let - Grande Champagne - 1 790 Kč.

Daniel Bouju Napoleon - 15 let- Grande Champagne - 1 390 Kč.

Daniel Bouju X.O. Empereur - 25 let- Grande Champagne - 1 890 Kč.

Daniel Buouju X.O. Carafe Audry - 25 let- Grande Champagne - 2 290 Kč.

Daniel Buouju X.O. Carafe Prince - 25 let- Grande Champagne -2 690 Kč.

Daniel Buouju X.O. Carafe Daniel Bouju- 25 let- Grande Champagne- 2820 Kč.

Daniel Buouju X.O. Carafe No. 27 - 25 let- Grande Champagne - 2 999 Kč.

Daniel Bouju Extra - 35 let - Grande Champagne - 2 388 Kč.

Daniel Bouju Divinessence Carafe Lux - 35 let - Grande Champagne - 7 990 Kč.

D.B.Cofret Découvert I . (3x0,2 L.) Sélection - V.S.O.P. - Napoleon - 1 932 Kč.

D.B.Cofret Découvert II. (3x0,2 L.) X.O. - Extra - Royal - 2 310 Kč.

D.B. dárková sada (12x0,5 L.) 10 990 Kč.

D.B. Dagustation sada (4x0,5 L.) + sklenky - 3 550 Kč.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

1

Líbí se Vám tyto stránky

Ano (4019 | 27%)
Ano - mohou být lepší (3683 | 24%)
Nic moc (3730 | 25%)
Ne (3684 | 24%)
http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one