Vítejte na stránkách vyjímečného pití ušlechtilého alkoholu
Eaux De Vie

Vlajkové lodě u koňakových firem

Vlajkové dldě u koňakových firem  - obrázek

Vlajkové dldě u koňakových firem - obrázek

Takzvané „vlajkové lodě“ jsou nejprestižnější výrobky firem  jako např. u automobilek jsou to třeba u firmy Volkswagen „ Passat“, u Ford „ Mondeo “, u  Škoda „ Super B “atd .

U koňakových firem  jsou to nejkvalitnější a nejprestižnější koňaky . U firmy Hennessy  je to „ Richard Hennessy  “ cca 64 000 Kč. U firmy Martell „ Creation “cca 57 000 Kč. U firmy Camus „ Royal Michel “ cca  46 000 Kč. U firmy  Remy Martin „ Louis XIII “cca 35 000 Kč.

 Jsou to koňaky , které jsou vysoce kvalitní ale tomu odpovídá i jejich vysoká cena , která je pro našince téměř nedostupná . Proto se považují za „vlajkové koňaky “ ty které jsou také velmi kvalitní ale cenově dostupné a tím i nejprodávanější ve své řadě . U firmy Martell „ Gordon Bleu“ cca 2 700 Kč. U firmy Godet „ Gastronome 21 st. “cca 2 000 Kč. U firmy Camus „ X.O. Borderies “cca 2 900 Kč. atd. Jak  se sami můžete přesvědčit  ceny jsou opravdu nižší ale kvalita zůstává . Např . koňak Martell Gordon bleu byl slavnostně uveden na trh již v roce 1912 v hotelu Paris v Monte Carlu . Byl servírován při mnoha významných    slavnostech a byl v oblibě u mnoha významných osobností jako je bývalý francouzký prezident Francois Mitterrand nebo zpěvá a trumpetista Louis Armstrong . Camus X.O. Borderies  je velmi oblíben pro svou výjimečnou lehkou květinovou chuť s nádherným fialkovým aroma . To jen díky tomu, že tento koňak pochází pouze ze sklizně z oblasti Borderies . Godet Gastronome 21 Centaury  je 14 ti letý koňak sklízen z Fine Champagne , který je určen jako skvělý digestif pro jedinečnou suchou chuť  a vůni po fialkách a irisu .

Tato řada koňaků , dalo by se říci „ střední třídy “ opravdu stojí za ochutnání , jde o výjimečný chuťový zážitek degustace ušlechtilých destilátů .

 

01.12.2008 13:59:24
bullis

Líbí se Vám tyto stránky

Ano (4019 | 27%)
Ano - mohou být lepší (3683 | 24%)
Nic moc (3730 | 25%)
Ne (3683 | 24%)
http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one